Udržovací a nízkoteplotní skříně EVERO od italské společnosti Unox jsou inovativním počinem pro letošní sezonu. Ačkoliv holdomaty jsou na trhu již řadu let, tak Evero je inovativní hned v několika prvcích. Hned první velkou výhodou je možnost jeho kombinace s konvektomatem, kdy tato nízkoteplotní skříň může šloužit jako rovnocenný podstavec, čili jej lze využít například v kuchyních, nebo řeznictvích v teplém úseku. Další výhodou je jeho schopnost regenerace pokrmů, čili po celodenním vystavování v teplé vitríně můžete přesunou zboží zpět do Evera aniž byste porušili HACCP podmínky.

Hlavní body proč Evero:

 • možnost uložení až 200 programů
 • možnost uložení programů s vlastními obrázky a názvy
 • ChefExever: konzervace, regenerace, výdej. Stroj myslí za Vás, a tak budete mít pokrm připraven přesně na ten čas, kdy potřebujete!
 • MultitimeList: každý zásuv má vlastní časovač, můžete v něm tedy přechovávat několik druhů pokromů
 • autodiagnostika poruch
 • Maxilink technologie: propojení do sestav s konvektomatem, dalším Everem, či s Vaším pc..
 • jednoduchý dotykový displej pro snadné ovládání
 • moderní led-diodové osvětlení
 • dveře s moderním systémem ProtekSafe.Plus
 • v restauracích pro využití sous-vide, pomalého pečení...
 • široká nabídka příslušenství
 • šetří místo v kuchyni, zvyšuje její kapacitu a výkonnost
 • držitel presstižního ocenění "Zlatá medaile od Commercial Kitchen show 2018" v kategorii Innovation Challenge = radikální inovace trhu!

 

Technické detaily:

 Typ Elektrické připojení Příkon Kapacita Pracovní teplota Rozměry v cm
 Evero 600 230 V 2,9 kW 10x GN 1/1 58 - 75 °C 75/62/92 cm
 Evero 900 230 V 2,9 kW 10x GN 1/1 58 - 75 °C 54/89/92 cm
 Evero Cube  230 V 1,5 kW 10 x 46/33 cm 58 - 75 °C

60/63/59 cm

Vážaní zákazníci,

 jak víte, již řadu let Vám dodáváme kvalitní a spolehlivé zmrzlinové stroje od italské společnosti Telme. Protože vnímáme Vaši touhu po moderních, spolehlivých a úsporných strojích, zkusíme zde představit novinky, které jsme tento rok prezentovali na zimních a jarních akcích. Všechny stroje jsou nově osazeny dotykovým displejem, což Vám dává možnost vstupovat do jednotlivých programů i během výroby, a aktuální tak změnit nastavení stroje. Stejně tak se jednodušeji nastavují nové programy, nebo sleduje teplotní křivka.

Multifunkční cukrářský stroj Ribot T:

Oproti předcházející generaci je stroj osazen dotykových displejem, díky němuž přesně vidíte, v jaké výrobní fázi se stroj nachází a za jak dlouho bude produkt hotový. Rovněž vytvoření nového programu není tak zdlouhavé jako u předchozí verze. Samozřejmostí už dnes je spousta nástavců pro dělání odpalovaného těsta, vaření krémů či náplní, nebo dušení zeleniny, výrobu pesta, přípravu mořských plodů nebo guláše.

 

Automatický paster zmrzlinových základů Ecomix T:

Bez pasteru se dnes neobejde nejedna zmrzlinárna či cukrárna. Hlavním smyslem samozřejmě je připravit v 90 minutách co nejvíce kvalitního zmrzlinového základu, a to s jistotou, že stroj sám cyklus zopakuje, pokud by došlo k výpadku proudu. Tím máme zajištěno, že své zákazníky neotrávíme. Nicméně to je vlastnost, kterou dnes splňuje většina strojů. Co ale s tím, že nám stroj základ přešlehává, nebo naopak nedokonale rozmíchá přidané ingredience. Nebo když stroj přetahuje teplotu o několik stupňů nahoru, a my díky tomu základ uvaříme.. tuto otázku si jistě položil nejeden z nás. Řešení nabízí právě italský paster Ecomix T. Díky jednoduchému ovládání můžete nastavit různou rychlost otáčení míchadla, přičemž v různých fázích můžete míchat různě intenzivně. Pokud tedy při 40 °C přidáváte cukry, můžete si zintenzivnit míchání, čímž dosáhnete lepšího rozmíchání bez zbytečného napěnění směsi.

 

Výrobník kopečkové zmrzliny Ecogel T:

Nová generace zmrzlinových strojů Ecogel slibuje zachovat skvělý úsporný provoz, dvojitý mrazící okruh a skvělou výkonnost, nyní s možností ukládání většího množství programů, vlastního popisu v češtině a možnosti regulace otáček míchadla. Tím si určíte, zda chcete našlehanou krémovou smetanovou zmrzlinu, nebo zda vyrábíte poctivý sorbet z ovoce, kde našlehanost není požadovanou vlastností.

 

 

Srdečně Vás zveme na na 13. ročník gastronomického veletrhu TopGastro & Hotel 2019. Veletrh se uskuteční od 21. do 24. února 2019 v levém křídle Průmyslového paláce v pražských Holešovicích. Těšit se můžete na premiéru hned 2 strojů, které dosud nebyly v České republice představeny. Pokud byste měli zájem o vstupenky, kontaktujte nás , prosím , na:

Kdy: 21.-24.02.2019

Kde: levé křídlo Průmyslového paláce, Praha-Holešovice

Stánek Maláč: LK31

Proč přijít: na jednom místě získáte prezentaci několika podobných firem ve Vašem oboru + prezentace 2 zcela nových cukrářských a zmrzlinových strojů na stánku firmy MALÁČ s.r.o.

Jak získat vstupenku zdarma: napsat si o ni na

Chcete začít vyrábět kvalitní italskou zmrzlinu? Nebo už ji dokonce vyrábíte ale rádi byste zkonzultovali poslední finesy? Pak právě pro Vás jsou kurzy italské Gelato master school, které se v příštím týdnu uskuteční v Praze a Brně. Na jednom místě budou specialisté na zmrzlinu i zmrzlinové stroje, dozvíte se, jaké jsou současné trendy a novinky, a kde je potřeba se nepřizpůsobovat a stát si za kvalitou.

K dispozici Vám budou zkušení školitelé z italského centra Gelatro master school, a odborníci na výrobu kopečkové i točené zmrzliny z naší firmy, i partnerské firmy Prego.cz.

Data a místa:

Praha: Hotel Chvalksá Tvrz, Na Chvalské Tvrzi 2. 26.02.2019

Brno: Hotel Noemova Archa, Cimburkova 564/9. 28.02.2019

 

Prosíme zájemce o kurzy, aby se předem ohlásili na telefonech: +420 736 484 539 Dalibor Šťastný,  +420 602 415 573 Martin Drábek

Znáte pojem bean to bar, tedy od (kakového) bobu k tabulce nejkvalitnější čokolády..? Tak v tomhle článku si o tomto postupu, který hýbe trhem s tou nejkvalitnější řemeslnou čokoládou , něco povíme.

Troška pohledu do histrorie...

Až do konce 50. let 20. století vyráběla většina cukrářů čokoládu z bobů. Někteří z nich začali vyrábět čokoládu průmyslově a ostatním ji dodávat. Ti ji museli pouze roztavit a temperovat, aby získali své výrobky. V průběhhu let se tito výrobci stali skutečně velkými společnostmi. Na konci minulého století bylo na celém světě kolem 50 výrobců, kteří téměř monopolně ovládali trh s výrobou čokolády. S koncem řemeslníků mizí i výrobci strojů pro řemelsnou výrobu a toto prázdné místo zaplní jen některé společnosti z Číny či Indie, kteří jen modifikovali své víceúčelové stroje pro použití i na čokoládu.

 V roce 1999 se jeden z novodobých průkopníků výroby čokolády rozhodl pro výrobu vlastní řemeslné čokolády, kterou vyrobí celou od píky, tedy od čokoládových bobů. Za tímto účelem oslovil farmáře ze střední a Jižní Ameriky, kteří s ním začali spolupracovat. V tomto snažení zůstával takřka osamocen až do roku 2011, kdy celosvětová finanční krize vytvořila novou generaci výrobců, kteří se přestali orientovat na kvantitu, a začali se zajímat o kvalitu čokolády. Právě tuto generaci označujeme jako tzv. "hnutí čokoládových bobů" , tedy generaci, která opět začala vyrábět čokoládu z čokoládových bobů. Důležité je i to, že tito výrobci udržují osobní vztah s pěstiteli bobů, což pomáhá vybrat ty nejlepší boby za férovou cenu k farmářům.

 

Proč FBM?

V roce 2011 vyzavala společnost TheChocolatelife.com , největší online komunitu výrobců čokolády sdružující víc než 10 tisíc členů, italskou firmu FBM k výrobě strojů specializovaných pro výrobu čokolády formou bean to bar. FBM tuto výzvu přijala, a na Severozápadním čokoládovém festivalu v Seatlu představila první stroj Kleego, který uměl zpracovat 2 různé druhy čokolády bez přídavku kakaového másla, a je je tudíž problematické temperovat. Tento stroj sklidil veliký úspech a výrobce byl požádán o výrobu dalších , menších , strojů, které by řemeslných výrobcům čokolády usnadniyl život. Tak vznikly stroje jako Rumbo, Winnover, Pregrinder a vertikální chladící tunel Clima. Pomocí těchto strojů je výroba pravé čokolády velmi snadná.

 

 Jaké stroje se tedy využívají?

Cracker / Winnover: odslupkování bobů a jejich očištění

Pregrinder: základní rozemletí na tekutou čokoládu o velikosti molekul 80/100 mikronů

Rumbo a Rumbo Kid: smíchání (rozpouštění čokolády a cukru) na strukturu s velikostí 20/25 mikronů

Kleego: rychlé konšování čokolády pro rozvoj kyselosti a vůní. Kleego se dá rovněž použít jako temperovací stroj

Temperovací stroje jako Compatata, Proxima, Unica, Maestria a Jumbo byly vylepšeny pro zpracování b2b. Temperování čokolády, vibrování ve formách, dávkování, lití do forem či potahování čokoládou...

 

Vyzkoušejte si vlastní výrobu BEAN TO BAR:

V sídle firmy byla zřízena specializovaná místnost, kde si každý může vyzkoušet vlastní výrobu čokolády, pohrát si s vlastnostmi kakaa, rozvíjet vůně a hrát si s příchutěmi prosřednictvím strojů FBM. Za 2 až 3 dny můžete vytvořit naprosto unikátní a jedinečnou čokoládu.

A proč byste měli vlastně začít vyrábět vlastní čokoládu? Protože čokoláda vyráběná z čokoládových bobů je nepřekonatelná. Dobrý, hořká, kyselá a jemná. Vytvoříte vlastní čokoládu, kterou nikdo jiní nenabízí. Vaše čokoláda poví všem Váš vlastní osobní příběh, příběh bobu od farmáře, přes výrobce čokolády až po výrobek na pultu Vašeho podniku. Bude to Váš, tedy unikátní příbeh.

A proč si vybrat stroje FBM? Stroje, které tvoří linku Bean to bar jsou modulární, škálovatelné a zjednodušují výrobní procesy. Společnost nabízí různé velikosti strojů, ovšem vždy se zaměřením na kvalitu strojů i výrobku, kdy nosnou představou je, že slow food musí uspět oproti masivní představě rychlého občerstvení.

Každoročně se vypisují kurzy pro výrobu čokolády stylem Bean to bar, tak třeba se na některém potkáme i s Vámi. Pokud byste měli zájem se připojit, pak napište na: a my Vám sdělíme aktuální nabídku kurzů.